Stat4u.pl dla Emergency Stat4u.pl

www.gry-online.pl - wortal rozrywkowy Techland
Licznik Emergency
Brak serwerów w ciągu najbliższych 2 tygodni. Kliknij, by dodać swój serwer!
Misja 30 - Pożar lasu
Wymagane pojazdy i załoga
- F111
- F115 (2)
- F101 (2)
- F303 (2)
- F109 z 2 strażakami w kombinezonach ochronnych
- F201 z załogą (?)
- F103 z 2 strażakami (2)
- F302 z 3 policjantami
- F117 z motorówką
- F105 (8)
- F203 z załogą (?)

Ta misja jest bardzo skomplikowana.Będziesz musiał praktycznie równocześnie robić wiele rzeczy - niżej jest ich lista w kolejności mniej więcej chronologicznej.

- Zaraz na początku misji samolot gaśniczy F111 musi zająć się ogniem na zachodzie.
Teraz wysyłaj na teren akcji następujące pojazdy:
- Dwie łodzie gaśnicze poprowadz na południowy wschód.Jedną skieruj na zachód, aż dotrze do rzędu czterech cystern z paliwem.Na północ od nich znajdują się trzy kontenery - ustaw łódz na ich wysokości i zacznij gasić las.Drugą łódz skieruj kawałek na zachód wzdłuż drogi. Kiedy zrówna się z końcem drogi, powinna się zatrzymać i zacząć gasić stojący tu budynek.
- Dwie mobilne jednostki dowodzenia ustaw na poboczu drogi jak najbliżej miejsca, w którym twoje pojazdy wkraczają na teren misji.
- Wyślij samochód gaśniczy F105 na południe - do cystern z paliwem wymienionych wcześniej. Gdy już tam dojedzie, niech zacznie gasić kontener wysunięty najbardziej na prawo. Jego zadanie tutaj polega na zapobieżeniu rozprzestrzeniania się ognia szczególnie na teren fabryki.Jeśli to się nie uda - wszyscy w pobliżu zostaną skażeni i będziesz musiał wezwać F109 w celu ich odkażenia.
- Kolejny F105 wyślij na południe koło domu z budką telefoniczną i zacznij gaszenie.
- Następny wóz F105 skieruj do domu z zaparkowanym motocyklem i również zacznij gaszenie.
- Jeszcze jeden wóz F105 wyślij do następnego domu (zaraz na północ) i rozpocznij gaszenie.
- Wyślij F105 na południowy wschód wzdłuż drogi biegnącej z zachodu na wschód (tej z włazami). Jedz, aż zrównasz się z drugim włazem (licząc od lewej) i zacznij polewać krawędz lasu.
- Kolejny F105 wyślij wzdłuż tej samej drogi, ale dalej na wschód - do trzeciego włazu - również zacznij polewanie.Skieruj jeszcze jeden F105 aż do czwartego włazu i zacznij gaszenie krawędzi lasu.
- Następny F105 powinien dojechać wzdłuż tej samej drogi aż do oznaczonego znakiem gazociągu, który powinien zacząć polewać.
- Teraz wyślij F103 wzdłuż tej samej drogi maksymalnie na wschód i maksymalnie na południe, aż dojedzie do przystani dla jachtów.Dwaj strażacy powinni wysiąść z samochodu i zacząć rzucać kamizelki ratunkowe tonącym ludziom.
- Wyślij drugi wóz F103 na południe aż dotrze do czterech cystern.Tutaj na południowym brzegu znajduje się krótki chodnik, przy którym rosną dwa obsypane liśćmi drzewa.Strażacy powinni je ściąć, a pnie odciągnąć na bok.
- Teraz wybierz F117 i podjedz nim do czerwonego znacznika (tam, gdzie stały drzewa).Dotknij znacznika i zrzuć motorówkę na wodę.
- Motorówkę jak najszybciej wyślij na wschód do przystani dla jachtów.Zabierz czterech tonących ludzi i wróć do F117.
- Dotknij motorówką samochodu, a wysadzisz pasażerów na brzeg.W wodzie jest łącznie pięć osób, więc będziesz musiał wysłać motorówkę dwa razy (chyba że będzie już za pózno i ktoś utonie).
- Wyślij dwa ambulansy F201 na pomoc leżącym na brzegu rannym koło F117.
- Teraz skieruj dwa F303 i ciężarówkę policyjną F302 wzdłuż drogi z włazami na wschód, a następnie, na zakręcie, na południe.Kawałek dalej na południe po lewej stronie znajduje się bar z neonem.Wyjdzie z niego czterech ubranych na czrno chuliganów, którzy zaczną rozrabiać.Gdy tylko ich zobaczysz, zrób użytek z armatek wodnych, a policjantom każ ich aresztować.Jeśli ktokolwiek podczas tej akcji został ranny, przyślij lekarza w śmigłowcu, aby zajął się rannym i zabrał go do szpitala.
- Cały czas wykonując tę akcję, jednym okiem obserwuj ogień.Jeśli tylko okaże się, że może on przeskoczyć samochody lub łodzie gaśnicze, będziesz musiał je odpowiednio przestawić. Pamiętaj o następujących rzeczach:
a). nie możesz pozwolić płomieniom dotrzeć do domów leżących na zachód od lasu,
b). nie pozwól zająć się ogniem fabryce i cysternom paliwa,
c). nie pozwól płomieniom przeskoczyć przez drogę z włazami,
d). gazociągi nie mogą zacząć się palić,
e). utrzymuj płomienie daleko od domów po wschodniej stronie lasu.W razie niespodziewanego przeskoku ognia, możesz użyć samolotu gaśniczego F111.
- Ogień dotrze szybciej do domów na zachodzie niż na wschodzie.Nie prubuj walczyć bezpośrednio z ogniem wszędzie - zamiast tego wybierz kilka strategicznych punktów jak domy,zbiorniki czy krawędzie lasu i polewaj je wodą.Gdy tylko wyeliminujesz zagrożenie na zachodzie i północnym zachodzie, wyślij F105 i łódz gaśniczą ustawioną koło cystern z paliwem na wschód.Zatrzymaj je równolegle do krawędzi lasu i staraj się powstrzymać płomienie przed dotarciem do drogi.
- Gdy ostatecznie uporasz się z ogniem na zachodzie, strażacy z F103 powinni zacząć wycinać spalone drzewa i odciągać pnie na bok.Utworzoną w ten sposób przesiekę wykorzystaj, aby dotrzeć wozami gaśniczymi do głębiej położonych płonących obszarów.

Misja kończy się sukcesem gdy:
- wszyscy ranni i zabici zostali ewakuowani z terenu misji;
- chuligani zostali aresztowani;
- wszystkie pożary zostały ugaszone.

Solucje napisał: Dawid

Powrót


Ocena solucji:
Rate (Ocena: 2.65 - Głosów: 81)